Relax Englich
Cestopisy na DVD s českými i anglickými titulky
Zážitky z krásných míst celého světa
Cestujte kolem světa s kvalitní kamerou
Vhodné i jako dárek pro Vaše blízké a přátele


Austrálie

Obrázek k produktu

Estelle Binghamová je na dobrodružné cestě po nejrozmanitějším ostrově na světě, Austrálii. Prostřednictvím očí dalších tří průvodců, kteří cestovali do této části světa, Justine Shapiro, Iana Wrighta a Megan McCormickové, Estelle prochází nejdůležitější místa každé z těchto cest a zažívá přitom svá vlastní úžasná dobrodružství.

Cesta začíná v Sydney, odkud se vydáváme na okružní jízdu po nejkrásnějších plážích Austrálie, míjíme úchvatná pobřeží a dostáváme se na pláže kypící veselím. Odsud se podíváme na zábavné a příjemné způsoby jak cestovat po Austrálii, od létání na dlouhé vzdálenosti, přes jízdu světově známou Indicko-pacifickou železnicí až po zakoupení vlastního auta.

Následuje expedice do australského vnitrozemí, kde žasneme nad uměním přežít v buši, naháněním velbloudů a opravdovou nocí pod širým nebem v buši se psem dingo. Na cestě po Austrálii pokračujeme částí zkoumající kulinářské radosti, která se zabývá módní australskou novou kuchyní, místním festivalem jídla, čerstvými kraby na pláži až po jídla z buše - "čarodějnickými" housenkami, které se jedí přímo ze země, a mravenci, kteří se používají při výrobě některých místních limonád.

Jídla z buše nás zavádí do části o praobyvatelích Austrálie. Podíváme se na některé místní festivaly, krásná umění, velkolepou skálu Ayres a nahlížíme do složitosti a nádhery jejich víry.

Toto obrovské místo nám umožňuje navštívit některé z nejznámějších a nejbizarnějších festivalů ve vzdálených městech vnitrozemí. Místní rodeo, poezie a večírek pro staré mládence a panny nás zavedou na poslední party ze všech, masopustní úterý pro gaye a lesbičky v Sydney.

 Austrálie má fascinující minulost a my jsme zváni na cestu její trestaneckou minulostí. Ode Dne Austrálie, svátku na památku trestaneckých předků obyvatel, k návštěvě hrůzostrašného vězení Port Alfred - divák získává dobrý přehled o australské historii.

Kvůli své odlehlosti má Austrálie rozmanitou a unikátní flóru a faunu v nejatraktivnější krajině. Naši průvodci se setkávají s nejroztomilejšími a nejnebezpečnějšími tvory Austrálie. Poté jedeme do nádherných národních parků Austrálie, mezi které patří vzdálený a krásný Bungle Bungles, národní park Kakadu plný krokodýlů, úchvatné kaňony v národním parku Karijini a v neposlední řadě velkolepý podmořský svět ve Velkém bariérovém útesu. Uvidíte tajemnou a nádhernou zemi u protinožců, Austrálii ve své plné kráse a vzrušení.

Obraz: Obraz je natočen v nejvyšší kvalitě SP (50 min./4,5 GB); filmový formát obrazu 16:9 (obraz video ukázky je upraven na nižší kvalitu z důvodu velikosti souboru)

Délka: 51 minut

Zvuk: english stereo

Titulky: čeština, angličtina