Relax Englich
Cestopisy na DVD s českými i anglickými titulky
Zážitky z krásných míst celého světa
Cestujte kolem světa s kvalitní kamerou
Vhodné i jako dárek pro Vaše blízké a přátele


Anglie & Wales

Obrázek k produktu

Cestovatel Ian Wright nás bere na cestu Anglií, zemí, kde se narodil, do sousedního Walesu. Ian se dozvídá hodně o bohatém kulturním dědictví této části Velké Británie, navštěvuje některá z nejkrásnějších míst těchto zemí a na své cestě se poměrně často setkává s britskou výstředností.

Ian začíná svou cestu na bílých doverských útesech. Tato úžasná přední strana útesů je pro mnoho návštěvníků Anglie první, co spatří od evropské pevniny, a nachází se zde rovněž historický doverský hrad.

Z Doveru Ian míří do Canterbury, které je známé po celém světě svou katedrálou a dodnes je sídlem hlavy anglikánské církve. Ian je zapojen do rekonstrukce jedné z nejbrutálnějších vražd v Anglii, ke které zde došlo v roce 1170, popravy canterburského arcibiskupa Thomase Becketa.

Ian pak jede stopem do Glastonbury na hudební festival, který je jednou z nejvýznamnějších událostí anglického léta. Tisíce hlučně se bavících lidí sem přijíždějí za hudbou, tancem, hipísáckou atmosférou ...a bahnem!

Další zastávkou je Cornwall, hrabství, které zabírá jihozápadní cíp Anglie a je známé svými úžasnými procházkami po pobřeží, plážemi a mořskými plody. V malé rybářské vesničce Port Isaac se Ian setkává s několika cornwallskými zpěváky, kteří jsou velmi hrdí na své dědictví, a s pomocí dvou cornwallských žen vaří obrovskou porci nejznámějšího jídla hrabství, jednoduchého cornwallského masa zapečeného v těstě. Ian se nechá přepravit do tropického deštného lesa, kde navštíví Eden Project, největší skleník na světě, ve kterém je přes 5 000 různých druhů rostlin a který je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí Anglie.

Ian se pak vlakem dostává podél jižního pobřeží z Plymouthu do překrásného námořního města Portsmouthu. Vydává se na obhlídku jedné z nejznámějších válečných lodí Anglie, HMS Victory. Z paluby této lodi vedl admirál Nelson Anglii k vítězství proti Francouzům v bitvě u Trafalgaru v roce 1805. Večer se Ian zúčastní velkolepé oslavy bitvy s flotilami a ohňostroji v přístavu.

Ian cestuje dál směrem k Windsdoru a k jedné ze tří oficiálních rezidencí královny, Windsorskému zámku. Za mostem od Windsdoru se nachází město Eton známé svou nejprestižnější soukromou školou v zemi, Eton College. Univerzitu založil v roce 1440 král Jindřich VI. Mezi její bývalé studenty patří 19 anglických premiérů a v poslední době princové William a Harry. Iana seznámí jeden bývalý student se zvláštními tradicemi školy (uniforma s cylindrem a frakem, obskurní slang a jakési velké graffiti).

Když Ian přijede do Chipping Campdenu v Cotswolds, myslí si, že narazil na dokonalou malebnou vesničku. Účastní se jedné z nejstarších a nejpodivnějších událostí v anglickém kalendáři, Cotswoldské olympiády, a zjistí, že z něj nikdy nebude šampión v kopání do holeně!

Když se Ian účastní festivalu rytířských klání na zámku Berkeley, oblékne si oděv z 15. století. Nasadí si kroužkové brnění a helmu, vezme kopí a štít, opatrně nasedne na koně a začne bojovat proti černému rytíři.

Přes Severn Bridge se Ian dostane z Anglie do Walesu, který má pouze tři miliony obyvatel, ale více zámků na kilometr čtvereční než kterákoliv jiná země. Ian nasedne na malebnou železnici Ffestiniog, na konci cesty vystoupí, uchýlí se do útulné hospůdky a v klidu si vypije jednu pintu. Je překvapen, když zjistí, že každý se kvízu v hospodě účastní úplně odlišným jazykem - velštinou! Ianovi však netrvá dlouho, než se naučí objednat si v tomto jazyce další pintu! Ian se také setká s několika zpěváky s nejkrásnějšími mužskými hlasy na světě.

Ian končí svou cestu ve Snowdonii. Přespí v hotelu, kde byl ubytovaný tým Everest během svého tréninku ve velšských horách na svůj úspěšný výstup na Everest v roce 1953. Následující ráno Ian vyráží s místním průvodcem, aby zdolal jižní štít Snowdon Horseshoe. Jde o těžký výstup, ale dech beroucí výhled do velké dálky na velšský venkov k pobřeží opravdu stojí za tu námahu a je vhodným zakončením Ianova dobrodružství.

Obraz: Obraz je natočen v nejvyšší kvalitě SP (50 min./4,5 GB); filmový formát obrazu 16:9 (obraz video ukázky je upraven na nižší kvalitu z důvodu velikosti souboru)

Délka: 50 minut

Zvuk: english stereo

Titulky: čeština, angličtina