Relax Englich
Cestopisy na DVD s českými i anglickými titulky
Zážitky z krásných míst celého světa
Cestujte kolem světa s kvalitní kamerou
Vhodné i jako dárek pro Vaše blízké a přátele


Havaj

Obrázek k produktu

Cestovatelka Megan McCormicková začíná svou cestu v havajském ostrovním ráji na Kauai, nejméně probádaném ostrovu. Je pozvána na obřad s tancem Hula a dozvídá se, že tancem domorodci vyjadřovali svou historii a kulturu před tím, než se vyvinul havajský jazyk.

Základní složkou havajské stravy je zelenina terro. Megan pomáhá s její sklizní a následující večer je pozvána ochutnat plody své práce v Luau. Mezitím se plaví na kajaku po řece Wailua do deštného lesa a vydává se na výpravu na opuštěné místo v lese, kde se osvěží ponořením do vodopádu.

Z Kauai letí Megan na Oahu, který je nejvíce zalidněným ostrovem. V turistickém ráji Waikiki zamíří na pláž a absolvuje lekci surfování, kde se naučí, jak se cítit manna, a jezdit na vlnách. Následující ráno jde Megan na rybí trh v Honalulu zjistit, jak rozpoznat kvalitu a trvanlivost čerstvého úlovku.

Ačkoliv je Havaj od roku 1959 americkým státem, japonská komunita zde tvoří čtvrtinu populace a Megan se dozvídá, že dnes mezi rodilými Havajci sílí hnutí za suverenitu. Účastní se slavnosti na památku útoku na americkou námořní základnu japonskými bombardéry, ke kterému došlo 7. prosince 1941 a během kterého bylo zabito více než 2 500 lidí a došlo k neodvolatelnému vyhlášení druhé světové války.

Megan jede stopem s partou mladých námořníků, kteří míří na severní pobřeží vyzkoušet surfování. Na jednom místě dál podél severního pobřeží je Megan pozvána na soukromý svatební obřad. Svatby osob stejného pohlaví jsou na Havaji všední záležitostí, ačkoliv nedávné referendum, kdy byli obyvatelé Havaje požádáni hlasovat ve prospěch sňatků osob stejného pohlaví, neprošlo těsným počtem hlasů. Nicméně David a Scott tvoří skvělý pár.

Megan letí do Maui a poněvadž stopování je na tomto ostrově zakázané, pronajímá si auto. Jede po Hana Highway celou cestu ke kráteru Haleakala, největšímu neaktivnímu vulkánu na zemi, a táboří přes noc pod širým nebem, takže může následujícího rána vidět úžasný východ slunce. Pak se setkává s průvodcem na mezkovi a vydává se do pusté a klidné krajiny uvnitř kráteru.

Z Maui cestuje Megan na Velký ostrov (Big Island), kde jde tancovat hula pipi, shání s paniolas (kovboji) stádo dobytka. Je to vyčerpávající den a Megan je ráda, že najde klid a prostor pro meditaci v blízké buddhistické ubytovně.

Není možné, aby Megan navštívila Kailauea a neviděla téci lávu, takže se setkává s místním průvodcem, který ji vezme k aktivnímu kráteru Halimaumau. Zde vidí velkolepou práci Pelli, bohyně ohně, která prý tyto ostrovy vytvořila. Je to dokonalý závěr jejího pobytu na Havaji a Megan zjistí, že ačkoliv je Havaj jedním z padesáti amerických států, havajský duch je zde stále silně patrný.

Obraz: Obraz je natočen v nejvyšší kvalitě SP (50 min./4,5 GB); filmový formát obrazu 16:9 (obraz video ukázky je upraven na nižší kvalitu z důvodu velikosti souboru)

Délka: 50 minut

Zvuk: english stereo

Titulky: čeština, angličtina