Relax Englich
Cestopisy na DVD s českými i anglickými titulky
Zážitky z krásných míst celého světa
Cestujte kolem světa s kvalitní kamerou
Vhodné i jako dárek pro Vaše blízké a přátele


Jižní Afrika

Obrázek k produktu

Justine Shapiro a Sami Sabiti se vrací do Jižní Afriky, aby zjistili, jak moc se změnil duhový národ během deseti let od konce apartheidu. Začínají svou cestu v krásném Kapském městě, kde prozkoumávají pláže a oblast pro gaye, a pak zamíří na Robben Island, kde byl vězněn Nelson Mandela. Oba se v Kapském městě účastní léčivému obřadu pomocí bylin v černošské okrajové části města.

Východně od města ochutnává Sami víno Stellenbosch, zatímco Justine navštěvuje pštrosí farmu a pokouší se na jednom z pštrosů jezdit. Ve střední části Jihoafrické republiky sestupuje Sami do diamantových dolů Kimberley, zatímco na pobřeží se Justine účastní extrémního hindského festivalu Kavadi v Durbanu, kde žijí jihoafričtí Indové a Pákistánci.

Sami míří dále na sever do Thohoyandou, kde se připojuje k členům etnické skupiny Venda, kteří jsou známí jako nejdovednější umělci v zemi. Pomáhá jim natírat jejich chatrče a vyrábět bubny, zatímco Justine poznává safari v pravděpodobně nejznámější rezervaci divoké zvěře na světě, v národním parku Kruger, kde žije nejvíce druhů zvířat v Africe.

Znovu se setkávají v Johanesburgu, kde se Sami potkává s Winniem Mombasso, která vede kuchyni pro děti, jejichž rodiče zemřeli na AIDS. Pak se účastní tanců Gumbootských zlatokopů v dole Gold Reef a navštíví Muzeum apartheidu, trvalý památník nové Jižní Afriky. Svou cestu končí v černošské čtvrti Soweto, kde je jediná ulice na světě, kde žili dva nositelé Nobelovy ceny; zajde do shebeen (výčepu) a Justine navštíví chůvu, kterou měla v době, kdy jako dítě vyrůstala v Jižní Africe.

Obraz: Obraz je natočen v nejvyšší kvalitě SP (50 min./4,5 GB); filmový formát obrazu 16:9 (obraz video ukázky je upraven na nižší kvalitu z důvodu velikosti souboru)

Délka: 50 minut

Zvuk: english stereo

Titulky: čeština, angličtina